Czy warto kupić fotel wiszący? Sprawdzamy zalety takiego gadżetu
Wygodne siedzisko to podstawa dobrego relaksu. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się fotel wiszący. Huśtawka w takiej formie podbija serca dorosłych ludzi. Wcześniej był kojarzony z pokojem nastolatka, natomiast teraz jest cenioną formą fotela, który można wstawić do salonu lub ogrodu.
Fotel wiszący, huśtawka – początki
Pierwszy fotel wiszący (huśtawka) powstał już w latach 60. ubiegłego wieku. Pierwsze trendy w zakresie takiego siedziska wyznaczał fiński twórca Eero Aarnio, który zaprojektował w 1968 roku krzesło Bubble Chair. Jego budowa nie różniła się jednak od tych współczesnych, dostępnych w sklepach meblarskich, ponieważ przypominała bańkę. Do jakich wnętrz pasuje fotel wiszący? Huśtawka w takiej formie przez zastosowane materiału jest dość uniwersalna. Dzięki temu świetnie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach aranżowanych w stylu skandynawskim, jak i tych rustykalnym.
Relaks, jakiego potrzebujesz
Przez swoją unikalną konstrukcję, a także doposażenie w wygodną poduszkę istnieje wiele powodów, dla których warto kupić fotel wiszący. Huśtawka w takiej formie zapewnia świetne warunki do całkowitego odprężenia fizycznego i psychicznego. Według badań kołysanie ciała ułatwia zasypianie i rozluźnia mięśnie.
Co jeszcze sprawia, że tak popularny jest hotel wiszący? Huśtawka w formie kapsuły zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjna huśtawka, stanowiące dużą konstrukcję. Dzięki temu taki fotel można z powodzeniem wstawić od salonu lub ogrodu na tarasie. Sama konstrukcja jest również niezbyt ciężka i obszerna, dlatego można dowolnie zmieniać położenie fotela wiszącego w zależności od potrzeb.
Jaki wybrać fotel wiszący? Huśtawka w przystępnej formie
Gdy zaczęły się pojawiać pierwsze fotele wiszące, to ich wybór nie był oszałamiający. Jednakże obecnie na współczesnym rynku takie siedziska występują w wielu wariantach, różniących się kolorem, konstrukcją i materiałem. Jaki w sklepach można spotkać fotel wiszący? Huśtawka tego typu występuje w formie podwieszanej i stojącej. Pierwszy rodzaj trzeba samodzielnie zamontować na suficie lub na gałęzi, jeśli ma znajdować się w ogrodzie blisko zieleni.