Dom

Superplastyfikator do betonu — sprawdź ofertę MC-Bauchemie!

Czym tak właściwie jest superplastyfikator do betonu i po co się go używa?

Superplastyfikator do betonu od firmy MC-Bauchemie ma za zadanie, zmniejszyć zapotrzebowanie na wodę w betonie i osiągnięcie klas konsystencji równych, bądź większych, niż F4. Wytwarzane są na bazie eterów polikarboksylowych (PCE), które wymagane są podczas stosowania wytrzymałego betonu, który wyprodukowany został z niską zawartością środka wiążącego i niskim współczynnikiem w/c. Jednak co to są te PCE? W skrócie — są to polimery w kształcie grzebienia, które można dopasować indywidualnie do własnych potrzeb i wymagań. Polimery naładowane w sposób ujemny, wchłaniają się w powierzchnię cementu, co powoduje przesunięcie jego potencjału powierzchniowego w kierunku bardziej ujemnych wartości.

 

Jakie superplastyfikator do betonu będzie najlepszy?

Firma MC-Bauchemie w swojej ofercie ma naprawdę szeroki wybór przeróżnych superplastyfikatorów, są to m.in.: superplastyfikator do betonu nowej generacji na bazie polikarboksylanów, silnie działający superplastyfikator na bazie najnowszych polimerów PCE, superplastyfikator nowej generacji na bazie polimerów MC, wysokowydajny superplastyfikator do betonu lub najnowsza generacja superplastyfikatorów MC spełniająca najwyższe wymagania w zakresie technologii betonu towarowego. Każdy z nich jest inny i każdy wyróżnia się odmiennymi właściwościami i miejscem aplikacji. Jeden może na przykład nie zawierać składników powodujących korozję, natomiast drugi może być wymieszany w bardzo krótkim czasie.

 

Superplastyfikator do betonu — tylko od MC-Bauchemie!

Firma MC-Bauchemie samodzielnie produkuje zaawansowane polimery na podstawie opatentowanych procesów, które są wyłącznie ich własnością. Prowadzi to do tego, że ich gama superplastyfikatorów na bazie PCE jest tak bardzo bogata. Zastosowanie ich produktów, np. superplastyfikatora do betonu, doprowadza do dużo większej redukcji wody oraz do o wiele większego uelastycznienia betonu, niż jak to ma miejsce w konwencjonalnych superplastyfikatorach lub plastyfikatorach na bazie kondensatów naftalenu czy melaminy.