Zastosowanie mchu w aranżacji wnętrz
Mech dekoracyjny ma szerokie zastosowanie we współczesnym wnętrzarstwie ze względu na swe szczególne właściwości. W jakich aranżacjach warto sięgnąć po ten wyjątkowy dodatek ubogacający wnętrza? Jak dbać o kompozycje z mchu?
Czym charakteryzuje się mech dekoracyjny?
Mech dekoracyjny to dodatek aranżacyjny pochodzenia naturalnego, który poddany konserwacji zachowuje swój przepiękny „żywy” kolor i co ważniejsze jest całkowicie bezobsługowy. Nie tylko nie wymaga podlewania, ale dzięki swoim właściwościom antystatycznym i hipoalergicznym jest bezpieczny dla osób z alergią: nie przyciąga kurzu, z upływem czasu nie atakują go grzyby, pleśnie czy też inne insekty. Jednym z powszechnie stosowanych w aranżacji wnętrz rodzajów mchu jest chrobotek reniferowy, ale też mech trawiasty, leśny czy poduszkowy.
Występuje w kilku odcieniach zieleni, dzięki czemu pozwala stworzyć unikalne ozdoby, które mogą być wykorzystane zarówno w pokojach dziennych, jak i tych o dużej wilgotności, typu łazienki oraz pokoi o orientacji północnej, poddaszy — z małą ilością światła.
W jakich wnętrzach zastosować mech dekoracyjny na ścianach?
Wspomniany produkt aranżacyjny może być zastosowany zarówno do „zabudowania” całych ścian i wolnych przestrzeni, jak i w formie obrazów, ozdobnych napisów, czy też innego rodzaju kompozycji np. z wykorzystaniem dodatkowym oświetlenia LED. Jest to doskonała forma wykończenia wnętrz skandynawskich, loftowych, ale także tych w stylu nowoczesnym czy rustykalnym z dużą ilością drewna i ciepłych kolorów. Warto dodać, że mech pasuje do domów, mieszkań oraz biurowców, czy obiektów usługowych jak: salony i gabinety SPA, studia urody, restauracje, ale też galerie handlowe, apartamentowce.
Stworzone żywe obrazy z mchu, celem zabezpieczenia przed zniszczeniem impregnuje się specjalnymi preparatami, które pozwalają zachować ich naturalne walory wizualne.